Concurs Regional 4 Moldova

Concurs Regional 4 Moldova

Inceput de an plin de evenimente pt jucatorii de darts din Iasi; in plin campionat mondial, si dupa startul celei de-a zecea editii a traditionalului concurs local Seara de Darts, un alt eveniment important va avea loc sambata in orasul nostru.

Dupa ce la ultimul regional, de la Suceava, iesenii si-au disputat finala, asteptarile sunt foarte ridicate la Concursul gazduit de Iasi Darts Club in locatia obisnuita Club Play Again, insa deznodamantul este greu de anticipat.

Bineinteles iesenii spera reeditarea rezultatelor de la Suceava insa ne asteptam ca Pietrenii de la Kataroaie sa vina foarte motivati, mai ales ca in acest sezon nu au disputat nici o finala la masculin. Deloc de neglijat nici Razesii Suceveni care, in frunte cu Ionut Simireanu vor incerca sa-si ia revansa dupa ultimul regional.

Avem astfel toate premisele unui eveniment deosebit, care sa atraga cat mai multi concurenti si spectatori, mai ales ca organizatorii promit premii importante, inclusiv pentru public!

Va asteptam in numar cat mai mare!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *