Costel Nechifor realizeaza dubla in Regionalul 2

Costel Nechifor realizeaza dubla in Regionalul 2

Regionalul 2 – Piatra Neamt, Pub Km 0

Atmosfera de iarna la poalele lui “Pietricica”, dar primiti cu prietenie de catre organizatorii de la CS Kataroaie Piatra Neamt.

Asa a inceput al doilea concurs Regional de Darts din cadrul Campionatului National 2014-2015, desfasurat la Piatra Neamt. La eveniment au participat 29 de jucatori in competitia masculina si 5 jucatoare in cea feminina, toti sportivi legitimati la cele 2 mari cluburi din regiune, CS Iasi Darts Club si CS Kataroaie Piatra Neamt.

Iasi Darts Club a inscris in competitie 12 jucatori, cu trei dintre ei ocupand toate treptele podiumului la finalul competitiei masculine: Costel Nechifor – locul 1, Bogdan Enache – locul 2 si Bogdan Racariu – locul 3, celalat loc 3 ocupat in final de Constantin Birsan de la CS Kataroaie. Sa mai spunem ca jucatorii clubului nostru au mai obtinut 4 locuri 9 in competitia masculina.

Competitia feminina s-a desfasurat in format “grupa”, iar la final podiumul a fost ocupat astfel: Suzana Neagu – locul 1, Oana Birsan – locul 2 si Bristena Chelaru – locul 3, toate jucatoare legitimate ale clubului din Piatra Neamt.

Felicitari tuturor jucatorilor Iasi Darts Club prezenti in competitie, dar mai ales lui Costel Nechifor pentru al doilea succes consecutiv!

Pana la urmatoarea intalnire regionala, care va avea loc la Iasi pe data de 10 Ianuarie 2015, sa va mearga “drept la tinta”!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *