Cupa Orasului Mioveni

Cupa Orasului Mioveni

Sfarsitul saptamanii trecute a consemnat startul sportivilor nostri in Campionatul National 2013 – 2014, odata cu prima cupa din acest sezon, Cupa Orasului Mioveni, care a lasat o impresie foarte buna din punct de vedere organizatoric, al conditiilor de joc dar si al premiilor puse in joc.

Un lucru inedit a reprezentat debutul concursului pe echipe, care desi nu s-a tinut pana la sfarsit a reprezentat un bun warm up, si o acomodare a echipelor cu sistemul de meciuri. Ca si mentiune Iasi Dats Club a reusit sa se impuna in primul sau meci 9-7 cu CS Mioveni B.

Un alt lucru inedit, si salutar este anuntul facut de Vlad Popa care a hotarat sa revina asupra deciziei de a demisiona din functia de Vicepresedinte.

In ceea ce priveste concursul individual, iesenii au prezentat 8 jucatori la masculin si o jucatoare in concursul feminin , notabile fiind rezultatele lui Adrian Budau, locul 9 si Iulian Petac locul 17. Marii Castigatori au fost Oana si Cristian Cimpoca, cei doi reusind sa castige concursurile dupa ce au dispus in finale de Suzana Neagu, respectiv Laszlo Kadar.

Concluzionand  putem spune ca a fost un antrenament bun inainte de openul de saptamana viitoare, si felicitam inca o data organizatorii pt munca depusa.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *