Iasi Darts League 5

Iasi Darts League 5

Luna Martie, pe langa mult asteptata cupa nationala gazduita de orasul nostru, va insemna si startul celei de-a cincea editii a ligii locale de darts, care va veni cu ceva modificari menite a creste spectacolul si accesibilitatea.

Cea mai mare noutate este desfiintarea ligii 3, jucatorii care au evoluat aici in editia 4 vor avea posibilitatea sa se inscrie in liga 2, care va avea mai multe serii in functie de numarul de jucatori inscrisi. Cu exceptia celor 8 jucatori din liga 1, toti ceilalti vor trebui sa se inscrie in liga 2, indiferent daca au retrogradat, sau au participat la toate editiile de pana acum.

Play off-ul ligii 1 ramane neschimbat, modalitatea de retrogradare poate diferi, existand posibilitatea de a se organiza un play-out in functie de numarul de serii din liga 2.

Organizatorii vor anunta toate detaliile ce tin de desfasurarea concursului inainte de prima etapa.

Aceasta editie cu nr 5 va incepe in 3 martie iar inscrierile se pot face pana pe 1 martie, si este cu atat mai speciala cu cat unul din jucatori, Bogdan Racariu, poate castiga definitiv trofeul Ligii.

Speram ca acest nou format va avea succesul scontat si uram succes tuturor participantilor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *