KronstDarts Cup Brasov

KronstDarts Cup Brasov

Ultimul concurs din acest an calendaristic a venit cu un nou oras pe lista gazdelor concursurilor nationale, un eveniment de o asemenea amploare s-a desfasurat  pt prima oara in orasul de sub Tampa. Cu o prezenta destul de buna, dar fara capitanul echipei Nationale Vlad Popa printre participanti, concursul a fost o reusita mai ales ca un reprezentant al gazdelor, Adi Frim, a reusit sa isi adjudece titlul, aceasta fiind a doua cupa consecutiva pe care o castiga. Concursul feminin a fost castigat de Oana Birsan care a aratat o revenire de forma.

Iasi Darts Club a participat cu 7 jucatori la concursul masculin si o jucatoare, Adriana Ciacaru la cel feminin, care a reusit cea mai buna clasare a delegatiei noastre,  locul 3, confirmand astfel forma buna pe care a demonstrat-o in ultima vreme.

Si cum activitatea in acest an s-a incheiat pt Clubul nostru urmeaza un inceput de an foarte incarcat atat din punct de vedere sportiv, cat mai ales organizatoric, in primul trimestru a lui 2014 Iasul urmand a gazdui concursul regional nr 4 in data de 11 ianuarie in Club Play Again, si Cupa de categoria I, etapa a campionatului national, unde vor fi asteptati cei mai buni jucatori din tara.

In final uram tuturor sarbatori fericite si un an nou plin de realizari! Ne vedem anul urmator!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *