Romanian Masters 2014

Romanian Masters 2014

Cea de-a saptea editie a Romanian Masters (finala Campionatului National de Darts) s-a desfasurat in perioada 17 – 21 Iunie la binecunoscutul complex Weekend din Targu Mures. A fost cel mai asteptat     eveniment din an, momentul in care cei mai buni  48 de jucatori, si cele mai bune 8 jucatoare se infrunta pentru titlul de Campion National.

Nici in acest an campionii nu au fost o surpriza Adrian Frim si Oana Birsan inchieind sezonul regulat pe primul loc in clasamentele nationale. Insa notam performanta celor de la DCO care au reusit sa se situeze pe podium cu cei doi reprezentanti ai sai.

Iasi Darts Club a fost reprezentata de zece sportivi la acest eveniment, cele mai notabile performante fiind locul 17 obtinut de Cristi Romila la Masculin si locul 5, (al doilea an consecutiv)la feminin obtinut de Adriana Ciacaru.

Se incheie astfel un an bun pentru clubul nostru, un an in care sportivi ieseni au castigat 2 concursuri regionale prin Cristi Romila si Marius Tanasa, si au fost prezenti in toate cele 5 finalele de regionale. Pe langa asta notam un loc 5 la Cupa Kataroaie obtinut de Florin Cristea, aceasta fiind cea mai buna clasare a unui sportiv iesean la o cupa nationala.

In final dorim sa felicitam toti sportivi care au reprezentat Iasi Darts Club pt implicare si pt performantele obtinute, si speram ca anul urmator sa fie unul si mai bun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *