Cinci ani de Iasi Darts Club

Cinci ani de Iasi Darts Club

La inceputul lunii februarie sarbatorim, ca de obicei, ziua Iasi Darts Club. In acest an clubul sarbatoreste cinci ani de la infiintare. Cinci ani de cand acest sport a inceput sa fie promovat in randul iesenilor si de cand au inceput sa fie organizate concursuri si evenimente legate de darts in orasul nostru. In tot acest timp, presarat cu momente frumoase si realizari deosebite, dar si cu dezamagiri si momente tensionate, am reusit sa punem iasiul pe harta darts-ului din Romania si sa facem din Iasi Darts Club unul din cele mai importante cluburi la nivel national, cu performante notabile atat in plan sportiv, cat si in cel organizatoric.

Foarte multi pasionati ai acestui sport s-au initiat alaturi de noi, la diversele evenimente organizate de catre club in tot acest timp. Pentru unii darts-ul s-a dovedit a fi un adevarat hobby, devenind jucatori activi care au reprezentat iasiul in concursuri oficiale la nivel regional, national si international, in timp ce pentru altii a ramas doar o modalitate de relaxare si de petrecere a timpului liber.

Iasi Darts Club multumeste pe aceasta cale tuturor celor care au luat parte la activitatile clubului, tuturor partenerilor, colaboratorilor si nu in ultimul rand jucatorilor sai, fara de care nimic din ce s-a realizat nu ar fi fost posibil. Mult succes si cel putin la fel de multe realizari si in viitor.

Si daca a fost zi aniversara pentru club, atunci s-a ciocnit si un pahar de sampanie, ocazie cu care s-a decernat, in mod traditional de acum, titlul de jucatorul anului: Jucatorul anului 2015 – Eduard Gabriel Egyed. Felicitari Edy!

La multi ani Iasi Darts Club!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *