Concursuri locale Iasi Darts Club

Concursuri locale Iasi Darts Club

Odata cu startul sezonului local, vor demara si cele doua concursuri traditionale: Seara de Darts si Iasi Darts League, care vor veni si cu ceva schimbari substantiale in ceea ce priveste sistemul de punctaj sau organizarea.

Seara de Darts, aflat la editia cu nr 9, concursul de suflet a iesenilor, unde mai toti jucatorii au facut cunostiinta cu acest sport, cu clubul iesean si cu oamenii care il reprezinta, are deja o vechime considerabila si se bucura in continuare de acelasi succes ca la inceput. Insa cu toate acestea organizatorii au hotarat ca este nevoie de o improspatare/adaptare a sistemului de punctaj, pentru a-l face si mai atractiv. Aceasta editie este programata a avea 14 etape, si isi va desfasura Mastersul in intervalul 10 – 12 decembrie. Locul de desfasurare a etapelor saptamanale va fi obisnuitul de acum Club Play Again din Palas Mall nivel 0.

Despre liga iesenilor, aflata si ea la editia cu nr 4, putem spune ca interesul va fi maxim deoarece pana acum cele 3 editii au avut 3 castigatori diferiti, care spera sa puna mana din nou pe trofeu, asta urmand sa-i aduca la doar un singur pas de pastrarea acestuia. Aceasta editie a adus la start 26 de jucatori in cele 3 ligi, iar organizatorii promit o mai mare atentie la desfasurarea meciurilor in special la ligile inferioare. Finala este programata tot in luna decembrie in data de 18 si se va desfasura in acelasi Club Play Again.

Daca la aceste concursuri adaugam si concursul Regional pe care clubul nostru il va organiza in 30 noiembrie putem spune ca vom avea o toamna plina de darts in Iasi unde iubitorii sportului cu sageti isi pot arata maiestria in manuirea acestora.

Acestea fiind spuse nu ne ramane decat sa uram mult succes tuturor participantilor si ne vedem in finale!

Joc Bun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *