Iasi Darts Club la Romanian Darts Masters

Iasi Darts Club la Romanian Darts Masters

Iata-ne ajunsi si la sfarsitul anului competitional, moment in care cei mai buni jucatori din sezonul regulat se dueleaza petru titlul cel mare… titlul de Campion National. Romanian Darts Masters 2013 va aduna a start ca de obicei cei mai buni 48 de jucatori din intreaga tara.

La fel ca anul trecut, evenimentul va avea loc in centrul tarii, la Targu Mures si va avea ca preambul concursul National nr 4. Iasul va fi bineinteles reprezentat la aceste concursuri de cei care de-a lungul anului au purtat steagul Iasi Darts Club la concursurile din toata tara.

Astfel clubul nostru va avea 2 reprezentanti (din 3) calificati direct in primii 32: Cristi Romila si Vali Rusanovschi si inca 2 reprezentanti in calificari, Vali Ciacaru si Iulian Petac. Lor li se va alatura Adriana Ciacaru(fosta Paval) care ne va reprezenta la Mastersul Feminin.

Sincere felicitari tuturor celor calificati si multumiri pentru toate eforturile depuse, a fost un an dificil dar si productive pentru noi, si speram ca bilantul sa se incheie cu rezultate cat mai bune la Masters.

Mult success sportivilor nostri si felicitari inca o data!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *