Seara de Darts 12 – punct si de la capat!

Seara de Darts 12 – punct si de la capat!

Peste Seara de Darts a cazut cortina. Editia cu numarul 12 a adunat la start, ca de obicei, multi pasionati de darts din Iasi – jucatori ai clubului nostru dar si jucatori noi, care speram ca se vor alatura marii familii Iasi Darts Club.

O editie mai disputata ca niciodata si care in primele 7 etape a avut 7 castigatori diferiti, avea sa aduca in prim plan, in partea a doua a sezonului, pe jucatorul de la care se astepta confirmarea maturizarii jocului – Octavian Tanasa. Un jucator care a crescut de la o zi la alta, de la o etapa la alta si care a spulberat sperantele adversarilor la victorie. Bilantul final pentru speranta darts-ului iesean a fost unul bun, cu 5 victorii de etapa din 6 finale jucate si detasare clara in clasamentul general la finalul sezonului.

Iasi Darts Master a devenit astfel urmatoarea tinta pentru Octavian si castigarea titlului de campion a reprezentat incununarea unui joc consistent, realizat cu efort, seriozitate si pasiune, dar si cu increderea ca acest obiectiv este posibil. Si nu a fost un obiectiv usor de realizat in conditii in care multi jucatori au incercat, pe rand, sa-i tina piept.

O editie frumoasa a Serii de Darts s-a incheiat si Iasi Darts Club felicita pe toti jucatorii care au participat la reusita evenimentului. Acum este vacanta, dar am convingerea ca multi dintre noi isi vor continua antrenamentele (de ce nu ?!) in perspectiva sezonului urmator al Serii de Darts.

Iasi Dats Club ureaza tuturor jucatorilor sai “Craciun Fericit”, “La multi ani!” si, de acum traditionala urare, “Sa va mearga drept la tinta!”

by Florin Tanasa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *